rkl vala loja shperblyese
driloni com
vipa
muqa 900
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari, Kadri Veseli: Shteti i Kosovës është arritje e përpjekjeve shekullore për liri dhe pavarësi
Kryekuvendari, Kadri Veseli: Shteti i Kosovës është arritje e përpjekjeve shekullore për liri dhe pavarësi

Kryekuvendari, Kadri Veseli: Shteti i Kosovës është arritje e përpjekjeve shekullore për liri dhe pavarësi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë vizitës së ekspoitës “Rrënjët e Shtetit”, ka thënë se shteti i Kosovës është arritje e përpjekjeve shekullore për liri dhe pavarësi.

“Shteti i Kosovës është arritje e përpjekjeve shekullore për liri dhe pavarësi. Secila gjeneratë ka dhënë shumë për vendin tonë, për lirinë që e gëzojmë. Ekspozita “Rrënjët e Shtetit”, e hapur për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, përmbledh vetëm disa momente historie të rrugëtimit tonë për liri dhe pavarësi, si dhe jehonën që ato kishin në mediat ndërkombëtare”, ka shkruar Veseli në një postim të tij.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj: Ligji për demarkacionin do të votohet kështu siç është

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj: Ligji për demarkacionin do të votohet kështu siç është

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se gjithçka është afër ...