driloni com
vipa
vala – old
Fillimi / Lajmet / Ambasadori Delawie i dorëzon Thaçit urimin e kryetarit të SHBA-ve Donald Trump për 10 vjetorin e pavarësisë
Ambasadori Delawie i dorëzon Thaçit urimin e kryetarit të SHBA-ve Donald Trump për 10 vjetorin e pavarësisë

Ambasadori Delawie i dorëzon Thaçit urimin e kryetarit të SHBA-ve Donald Trump për 10 vjetorin e pavarësisë

Kryetari i Kosovës Hashim Thaçi, ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë se vendit. Nga ky takim mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje ku është parë ambasadori Delawie tek ia dorëzon  kryetarit Thaçi urimin e kryetarit amerikan Donald Trump për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ndërsa pas përfundimit të këtij takimi nuk ka pasur deklarime për media.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Bytyqi mori pjesë në 70 vjetorin e themelimit të shkollës “Hasan Prishtina” në Tërpezë të Malishevës

Ministri Bytyqi mori pjesë në 70 vjetorin e themelimit të shkollës “Hasan Prishtina” në Tërpezë të Malishevës

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë pjesë në ceremoninë festive të ...