» Visar Ymeri: Manifestimi i djeshėm ishte madhėshtor dhe morėn pjesė mbi 35 mijė qytetarė» Luan Rama: Injorimi i 29 Nėntorit nga PD-ja ėshtė shenja mė tipike e pafytyrėsisė politike» Sot nė Tiranė u shėnua 71-vjetori i Ēlirimit tė Shqipėrisė nga forcat nazifashiste» Deputeti i Vetėvendosjes, Albin Kurti, po mbahet nė Burgun e Sigurisė sė Lartė, nė Dyz» Qosja: Fati i zi ka bėrė qė ata tė cilėt i kanė shėrbyer Milosheviqit sot tė sundojnė nė Kosovė» Jakup Krasniqi: Republikėn e lirė po e qeverisin bijtė e Enver Maxhunėve, Rrahman Morinėve...» Faton Topalli: Nga gazi nė pushkė, kryeministėr, Isa Mustafa paē faqen e zezė!» QKRMT: Policia ka ushtruar disa forma tė dhunės fizike kundėr aktivistėve tė Vetėvendosjes» Mustafa i Rrahman Morinės dhe Shpendi i Enver Maxhunit nuk na ndalin nė rrugėn tonė» Ja kush ishte inspektori i Serbisė, Enver Maxhuni, babai i Shpendit, kryepolicit tė Isės» Ymeri: Pushteti po e pėrdor policinė nė funksion tė kėrkesave dhe interesave tė Serbisė» Kim Mehmeti: Regjimi qė fshihet pas shpinės sė policėve, kurrė s' mund tė jetė e mira e popullit!» Kelani: Masat e sigurisė nė Prishtinė ishin shtuar pėr shkak tė terrorizmit (!)» Publikohen disa nga emrat e aktivistėve tė arrestuar nga Policia e Kosovės» Opozita e bashkuar nuk duket se ėshtė unike, sulmi i policisė vetėm kundėr Vetėvendosjes» Policia e Kosovės ka arrestuar dhe ka maltretuar fizikisht edhe Gani Krasniqin» Prokuroria e Kosovės ka kėrkuar 30 ditė paraburgim pėr deputetin Albin Kurti» Visar Ymeri: Policia ka uzurpuar zyrat e Vetėvendosjes dhe nuk lejon as kė tė hyjė brenda» Opozita ka reaguar kundėr arrestimt tė Albin Kurtit dhe aktivistėve tė tjerė nga Policia» Policia ka arrestuar mbi 90 aktivistė tė Vetėvendosjes, nė mesin e tyre edhe Albin Kurtin
PUBLIKIME / KONKURSE:LAJMET | HISTORIKU | DËSHMORËT | ANALIZA | INTERVISTA | KULTURA | TEMA HISTORIKE | PERSONALITETE | SPORT | TEKNOLOGJI | BOTIMET | GALERIA

Tel: +381 38 249 237, +377 44 417 225, E-mail: info@radiokosovaelire.com; Rr. Thimi Mitko, Nr.6, Bregu i Diellit, Prishtinë.