muqa 900
rkl vala loja shperblyese
driloni com
vipa
melodia 10 vjet shtet
Fillimi / Lajmet / Apostolova: Nuk ka dhe nuk do të ketë liberalizim të vizave për Kosovën pa i plotësuar kërkesat e BE-së
Nataliya Apostolova: Ju siguroj se shtetet e reja të Bashkimit Evropian nuk do t’ju bllokojnë

Apostolova: Nuk ka dhe nuk do të ketë liberalizim të vizave për Kosovën pa i plotësuar kërkesat e BE-së

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka rikonfirmuar se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve, të demarkacionin dhe luftimin e krimit e korrupsionit, për ta arritur liberalizimin e vizave. Ne jemi kemi këtu me të dy kushtet dhe kjo është e vërteta, ka deklaruar ajo sot në takimin me përfaqësuesit e PDK-së. Apostolova me këtë rast, ka thënë se BE do ta ndihmojë Kosovën që të arrijë progres më të shpejtë në të dhënat për luftimin e krimit dhe korrupsionit. Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, ka thënë me këtë rast se Kosovës padrejtësisht i janë vënë disa kushte, të cilat nuk iu kishin vënë shteteve të tjera për liberalizimin e vizave. Për mua janë të padrejta kushtet që i ka vendosur BE-ja për demarkacionin, gjykatën speciale dhe korrupsionin ka theksuar deputeti Nait Hasani.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Humolli ka kërkuar nga deputetët që të mos e ratifikojnë Marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi

Fatmir Humolli ka kërkuar nga deputetët që të mos e ratifikojnë Marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi

Kryetari i degës së AAK-së në Besianë, Fatmir Humolli, i është drejtuar deputetëve të Kuvendit ...