rkl vala loja shperblyese
vipa
muqa 900
driloni com
Fillimi / Lajmet / Bernd Posselt: Heinz C. Strache është dorë e zgjatur e Kryetarit të Rusisë Vladimir Putin brenda BE-së
Bernd Posselt: Heinz C. Strache është dorë e zgjatur e Kryetarit të Rusisë Vladimir Putin brenda BE-së

Bernd Posselt: Heinz C. Strache është dorë e zgjatur e Kryetarit të Rusisë Vladimir Putin brenda BE-së

Politikani  gjerman, Bernd Posselt, e ka akuzuar zëvendës-kancelarin e Austrisë Heinz-Christian Strache të jetë një dorë e zgjatur e Kryetarit të Rusisë Vladimir Putin brenda Bashkimit Evropian, lidhur me deklaratat e tij se  “Kosova është pjesë e Serbisë’. Posselt, ish-deputet i Parlamentit Evropian (PE) nga radhët e CSU – partnerit të partisë CDU së Angela Merkelit – në një komunikatë për shtyp sot ka bërë thirrje që për shkak të deklaratave të tij duke e kontestuar pavarësinë e Kosovës, tha se Strache duhet që të jap dorëheqje nga pozita që e mbanë në qeverinë e Austrisë. “Sepse ai si duket edhe një here më shumë e ka kontestuar pavarësinë e republikës së Kosovës », tha Posselt. Njerëz të këtillë janë kuaj të Putinit të Trojës në BE, sepse Moska po tenton përsëri gjithçka për ta dështuar pavarësinë e Kosovës, ka shkruar Bernd Posselt. Politikanë gjerman, Posselt, ka qenë deputet i PE-së dhe për shumë vite raportues për Kosovën në trupin legjislativ të BE-së. Tani është anëtar i Komitetit Qendror të CSU-së. ( Burimi: Berlin, dtt-net.com)

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj: Ligji për demarkacionin do të votohet kështu siç është

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj: Ligji për demarkacionin do të votohet kështu siç është

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se gjithçka është afër ...