vipa
vala – old
driloni com
Fillimi / Lajmet / Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj: Jemi unik për demarkacionin
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj: Jemi unik për demarkacionin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj: Jemi unik për demarkacionin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj është pro ratifikimit të demarkacionit. Në një prononcim për lajmi.net, Selmanaj ka bërë të ditur se nuk ka ndryshuar qëndrim pasi kërkesa e tij që raporti i Shpejtim Bulliqit të përfshihet brenda projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes me Malin e Zi, është përmbushur. “Tani ne jemi në konsultime si Grup dhe do të jemi unik në qëndrime. Qëndrimi është im është njëjti”, ka shtuar Selmanaj. Seanca për demarkacionin pritet të fillojë sot në orën 16:00. Koalicioni qeverisës ka deklaruar se i ka të gjitha votat për ratifikimin e marrëveshjes.

Kontrolloni gjithashtu

Shefi i GP të LDK-së, Avdullah Hoti: Të mërkurën mbahet tryeza e partive politike, diskutohet edhe për zgjedhjet

Avdullah Hoti: Të mërkurën mbahet tryeza e partive politike, diskutohet edhe për zgjedhjet

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot do ...