muqa 900
rkl vala loja shperblyese
melodia 10 vjet shtet
driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Greg Delawie: Është koha që vetë udhëheqësit e Kosovës të gjejnë zgjidhje, pa pritur që këtë ta bëjnë të huajt
Greg Delawie kërcënon deputetë dhe politikanë që mbështesin shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale

Greg Delawie: Është koha që vetë udhëheqësit e Kosovës të gjejnë zgjidhje, pa pritur që këtë ta bëjnë të huajt

Ambasadori amerikan në Kosovës, Greg Delawie ka bërë të qartë se ka ardhur koha që vetë udhëheqësit e Kosovës të gjejnë zgjidhje, pa pritur që këtë ta bëjnë të huajt. “Mendoj se çka duhet të shohim është zgjidhje e vetë autoriteteve të vendit. Matematika është e pacenueshme. I keni tri grupe, e secila prej tyre i ka përafërsisht rreth një të tretave të deputetëve. Është e qartë se duhet të ketë ndonjë kompromis dhe që duhet të ketë kompromis të nxjerrë nga vetë protagonistët dhe të mos pritet që koalicioni të krijohet nga të huajt”, ka thënë Delawie, duke lënë të kuptohet imponimi i para tri viteve, kur ambasadat e huaja bënë presion që të lidhet  koalicioni mes PDK-së e LDK-së.

Kontrolloni gjithashtu

SBASHK-u bën të ditur se do të vazhdojë me veprimet sindikale, të martën grevë dyorëshe në të gjitha shkollat

SBASHK-u bën të ditur se do të vazhdojë me veprimet sindikale, të martën grevë dyorëshe në të gjitha shkollat

Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës (SBASHK) ka bërë të ditur se do të ...