muqa 900
vala – old
driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Kosova llogaritë në mbështetjen e mëtejme të Francës drejt realizimit të integrimeve euro-atlantike
Haradinaj: Kosova llogaritë në mbështetjen e mëtejme të Francës drejt realizimit të integrimeve euro-atlantike

Haradinaj: Kosova llogaritë në mbështetjen e mëtejme të Francës drejt realizimit të integrimeve euro-atlantike

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj është takuar sot me përfaqësuesin e shtetit francez Bruno Questel. Ai ka shkruar në një postim të tij Franca është partnere e fuqishme dhe do ta mbështet Kosovën realizimit të integrimeve euro-atlantike.

“Bruno Questel, përfaqësues i shtetit francez dhe i Presidentit Emmanuel Macron, e nderoi Kosovën dhe popullin e saj me pjesëmarrjen në ceremonitë festive të dhjetë vjetorit të pavarësisë. Franca është partnere e fuqishme dhe përkrahëse e madhe e vendit tonë. Kosova llogaritë në mbështetjen e mëtejme të Francës drejt realizimit të integrimeve euro-atlantike”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli bashkëbisedim me 75 europarlamentarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli bashkëbisedon me 75 europarlamentarë në Bruksel

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli, sot në Bruksel, ka ...