vipa
vala – old
driloni com
Fillimi / Lajmet / Hoti: Vetëm kur listat e vërteta të bëhen publike, veteranët e UÇK-së do të marrin vlerësimin e merituar
Hoti: Vetëm kur listat e vërteta të bëhen publike, veteranët e UÇK-së do të marrin vlerësimin e merituar

Hoti: Vetëm kur listat e vërteta të bëhen publike, veteranët e UÇK-së do të marrin vlerësimin e merituar

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se asnjëherë nuk do të vendoset drejtësi për kategoritë e dala nga lufta, pa i nxjerrë Shtabi i Përgjithshëm dhe Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës,  listat e pjesëtarëve të vërtetë të UÇK-së. Sipas tij vetëm kur të publikohen këto lista, veteranët do të marrin vlerësimin e merituar. “Vetëm kur ato lista të bëhen publike, ushtarët e vërtetë do të marrin vlerësimin e merituar. Dhe do të dalin sheshit motivet kriminale e politike të fryrjes së numrit të veteranëve e invalidëve të luftës. Deri atëherë, taksat e qytetarëve të varfër të Kosovës do të shpenzohen padrejtësisht”, ka shkruar Hoti. Ai ka shtuar se LDK-ja mbështet fuqishëm ndriçimin e plotë të këtij procesi, në mënyrë që të garantohet paprekshmëria e pastërtisë së kauzës çlirimtare të luftëtarëve të UÇK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Sot shënohet 19 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës të kryer nga nga forcat ushtarake e policore serbe

Sot shënohet 19 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës të kryer nga forcat ushtarake e policore serbe

Me rastin e shënimit të 19-vjetorit të masakrës së Dubravës, sot (e martë) nga ora ...