driloni com
muqa 900
vipa
vala – old
Fillimi / Lajmet / Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është liruar nga paraburgimi
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është liruar nga paraburgimi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është liruar nga paraburgimi

Ish-komandanti i UÇK-së dhe ish deputeti i PDK-së Azem Syla është liruar nga paraburgimi. Këtë lajm e ka bërë të ditur avokati i tij Besnik Berisha. Ai ka thënë se sot Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për zgjatjen e masës së paraburgimit kundër Azem Syla. “Gjykata ka aprovuar kërkesën e mbrojtjes për lirim të menjëhershëm nga masa e paraburgimit. Z. Syla do të mbrohet në liri”, ka thënë Berisha. Syla akuzohet për keqpërdorim dhe tjetërsim pronash në Prishtinë. Bashkë me të akuzohen edhe disa persona tjerë në rastin e njohur si “Toka”.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli bashkëbisedim me 75 europarlamentarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli bashkëbisedon me 75 europarlamentarë në Bruksel

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli, sot në Bruksel, ka ...