vipa
vala – old
driloni com
Fillimi / Lajmet / Kabineti i kryeministrit Haradinaj nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga formimi Ushtrisë së Kosovës
Qeveria e Kosovës e vlerëson Raportin e Progresit si më “pozitivin në vitet e fundit”

Kabineti i kryeministrit Haradinaj nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga formimi Ushtrisë së Kosovës

Kabineti i kryeministrit, Ramush Haradinaj nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga formimi  Ushtrisë së Kosovës dhe kërkon që kjo të ndodh  gjatë  këtij mandati. Në muajin maj do të shqyrtohet  projektligji për forcat e armatosura të Kosovës, ka deklaruar kryetari i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së, Haxhi Shala. Ndërkaq, profesori universitar, Arsim Bajrami thotë se ndërrimi i Kushtetutës është proces i komplikuar sepse Kushtetuta është e ngurtë dhe duhet të ndërrohet procedura kushtetuese, por ja vlen të fillohet ndërrimi i Kushtetutës dhe të sigurohet mbështetja e Bashkësisë Ndërkombëtare që të relativizohet bllokada serbe”, tha Bajrami. Tashmë është e qartë se Lista Serbe po e mban të bllokuar formimin e Ushtrisë së Kosovës.

 

Kontrolloni gjithashtu

Shefi i GP të LDK-së, Avdullah Hoti: Të mërkurën mbahet tryeza e partive politike, diskutohet edhe për zgjedhjet

Avdullah Hoti: Të mërkurën mbahet tryeza e partive politike, diskutohet edhe për zgjedhjet

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot do ...