vipa
rkl vala loja shperblyese
driloni com
muqa 900
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës në të gjitha proceset e saj historike
Kryekuvendari Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës në të gjitha proceset e saj historike

Kryekuvendari Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës në të gjitha proceset e saj historike

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së kryetarit të Sllovenisë në Kosovë, Borut Pahor, kryeparlamentari Veseli tha se Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës “Vizita e Presidentit Pahor në Kosovë është dëshmi e partneritetit dhe miqësisë që kemi ndërtuar në mes dy shteteve tona. Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës në të gjitha proceset e saj historike. Duke pasur këtë mbështetje sot Kosova ndihet më e sigurtë dhe më e fuqishme në rrugën e saj evro-atlantike”, tha kryeparlamentari Veseli. Ai theksoi se adresimi i presidentit slloven Borut Pahor në Kuvendin e Kosovës shpreh më se miri frymën e partneritetit dhe bashkëpunimit mes dy vendeve.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj: Ligji për demarkacionin do të votohet kështu siç është

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj: Ligji për demarkacionin do të votohet kështu siç është

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se gjithçka është afër ...