vala – old
driloni com
vipa
muqa 900
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli sërish thotë se kjo javë do të jetë përfundimtare për Demarkacionin
Kryekuvendari Veseli sërish thotë se kjo javë do të jetë përfundimtare për Demarkacionin

Kryekuvendari Veseli sërish thotë se kjo javë do të jetë përfundimtare për Demarkacionin

Kryetari i PDK-së dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sërish ka thënë se kjo javë do të jetë përfundimtare për Demarkacionin. Kjo javë do të jetë fundi i dramës për Demarkacionin. Qytetarët e meritojnë që kjo çështje të zgjidhet dhe gjatë kësaj jave kjo dramë do të përfundojë”, ka thënë ai. Veseli për RTK-në ka thënë se tashmë koalicioni qeverisës i ka siguruar votat e mjaftueshme për ta votuar marrëveshjen e Demarkacionit dhe se sipas tij këtë javë do të votohet në Kuvend. Ai madje disa herë ka thënë se edhe disa deputetë të Lëvizjes “Vetëvendosje” do ta votojnë atë.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli bashkëbisedim me 75 europarlamentarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli bashkëbisedon me 75 europarlamentarë në Bruksel

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli, sot në Bruksel, ka ...