vipa
driloni com
vala – old
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë Forumin Ekonomik të Vjenës “Sofia Talks 2018”
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë Forumin Ekonomik të Vjenës "Sofia Talks 2018"

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë Forumin Ekonomik të Vjenës “Sofia Talks 2018”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë Forumin Ekonomik të Vjenës “Sofia Talks 2018” i cili është organizuar në kuadër të Samitit të Sofjes. Ai ka thënë së në këtë forum do të dikutohet për bashkëpunimin rajonal, vizionit dhe për të ardhmen e vendeve të rajonit.

“Sot nën patronatin e Presidencës Bullgare të Këshillit të Bashkimit Evropian dhe margjinave të Samitit të Sofjes po zhvillohet edhe Forumi Ekonomik i Vjenës ” Sofia Talks 2018″. Së bashku me liderët e rajonit do të zhvillojmë diskutime produktive dhe konstruktive që ndërlidhen me fushat e bashkëpunimit rajonal, vizionit për të ardhmen e vendeve tona si dhe iniciativave të përbashkëta zhvillimore e integruese drejt familjes evropiane”, ka shkruar Haradinaj në një postim të tij.

Kontrolloni gjithashtu

Sot shënohet 19 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës të kryer nga nga forcat ushtarake e policore serbe

Sot shënohet 19 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës të kryer nga forcat ushtarake e policore serbe

Me rastin e shënimit të 19-vjetorit të masakrës së Dubravës, sot (e martë) nga ora ...