vipa
muqa 900
rkl vala loja shperblyese
driloni com
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, përuroi liqenin artificial në luginën e Ibrit
Kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, përuroi liqenin artificial në luginën e Ibrit

Kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, përuroi liqenin artificial në luginën e Ibrit

Kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, përuroi liqenin artificial në luginën e Ibrit. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe kryetari  i AKR-së Behgjet Pacolli, i shoqëruar nga ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor, Albena Reshitaj, deputeti Labinot Tahiri, si dhe zëvendës-ministrat Rejhan Vuniqi, Fatmir Matoshi e Besnik Beka. Në fjalën e tij para bashkëqytetarëve, Bahtiri tregoi se si i gjithë projekti është realizuar pas një pune të madhe dhe me përkushtim. “Ky liqen i bukur është rezultat i punës tonë dinjitoze. Këtu kemi mbjellur edhe 1200 drunj, ndërsa 2.7 hekatarë do të shfryetëzohen për pishina te mbyllura olimpike dhe shëtitore”, ka treguar Kryetari i Mitrovicës.

Kontrolloni gjithashtu

Hashim Thaçi

RKL: Nuk është kjo dredhia e parë e Thaçit por është në vazhdën e dredhive paraprake

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar kundër atyre që i quan “persona”, të cilët ...