vipa
muqa 900
driloni com
rkl vala loja shperblyese
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi takohet me kryetarin e Malit të Zi Filip Vujanoviq: Marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta
Thaçi: Kosova urgjentisht duhet të tejkalojë gjendjen e izolimit duke ratifikuar demarkacionin me Malin e Zi

Kryetari Thaçi takohet me kryetarin e Malit të Zi Filip Vujanoviq: Marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisw, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij, ai ka njoftuar përmes rrjetit social Twitter, ku ka thënë se marrëdhëniet në mes Kosovës dhe Malit të Zi janë të forta.

 “Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviq. Marrëdhëniet midis vendeve tona mbeten miqësore dhe të forta!”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Më 22 shkurt 2018 hapet Ekspozita “Dëbimi i Shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877-1878”

Më 22 shkurt 2018 hapet Ekspozita “Dëbimi i Shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877-1878”

Me rastin e 140-vjetorit të dëbimit masiv të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit, gjatë viteve ...