vala
vipa
muqa 900
Fillimi / Lajmet

Lajmet

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj: PDK-ja e ka kuptuar se do të mbetet në opozitë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj: PDK-ja e ka kuptuar se do të mbetet në opozitë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje!, Dardan Molliqaj, i është kundërpërgjigjur akuzave të sekretarit të degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakollit, i cili e ka quajtur Molliqajn kryebandit të Vetëvendosje!-s. Ai në llogarinë e vet në rrjetin social ka shkruar se PDK-në e ka kapur panikun. “PDK-ja e ka kuptuar tashmë që ...

Më shumë...

Astrit Haraqija: Isa Mustafa Kali i Trojes brenda kalasë se LDK-se, përfundimisht po e sheh fundin e tij politik

Astrit Haraqija ish ministër i LDK-së dhe njëri nga aktivistët e kësaj partie ka reaguar kundër akuzave të dy ditëve të fundit, që në adresë të tij në mënyrë indirekte i ka bërë kreu i LDK-së Isa Mustafa. Haraqija, përmes një postimi në Facebook, ia ka përmendur Mustafës ardhjen e ...

Më shumë...

Selami: E telefonon Bashën dhe uron për fitoren, respektoj votimin, të bashkohemi për një opozitë të fortë

Selami: E telefonon Bashën dhe uron për fitoren, respektoj votimin, të bashkohemi për një opozitë të fortë

Në deklaratën e parë publike pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve për kreun e PD, të cilat nxorën fitues Lulzim Bashën, Eduard Selami deklaroi se e pranon rezultatin, duke theksuar se ai do të vazhdojë të jetë pjesë e PD-së. Sipas tij, Partia Demokratike doli më e fortë nga këto ...

Më shumë...

Gjuriq: Nuk mund të këtë kurrfarë marrëveshje që do të ishte vetëm në interes të shqiptarëve

Gjuriq: Nuk mund të këtë kurrfarë marrëveshje që do të ishte vetëm në interes të shqiptarëve

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se dialogu me Kosovën është në interes të Serbisë dhe se do të dëshironte që Prishtina dhe Beogradi të arrijnë marrëveshje. “Nuk mund të ketë kurrfarë marrëveshje që do të ishte vetëm në interes të shqiptarëve. Në qoftë ...

Më shumë...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti paralajmëron padi për shpifje kundër PDK-së

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti paralajmëron padi për shpifje ndaj PDK-së

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka paralajmëruar se do ta padisë për shpifje Partinë Demokratike të Kosovës. Ky reagim i Ahmetit erdhi pas konferencës së degës së Partisë Demokratike në Prishtinë, të cilët thanë se Vetëvendosje në Prishtinë ka punësuar 486 persona me kontrata të veçanta. “Vetëvendosje është subjekti ...

Më shumë...

PDK në Prishtinë: Komuna për dy vjet ka zënë me punë kundërligjshëm 486 njerëz me kontrata të veçanta

PDK në Prishtinë: Komuna për dy vjet ka zënë me punë kundërligjshëm 486 njerëz me kontrata të veçanta

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Prishtinë, ka ngritur shqetësime për mbushjen e Komunës së Prishtinës me militantë të Lëvizjes Vetëvendosje, që si të punësuar nuk janë as qytetarë të Prishtinës, por vetëm pjesë  të “bandës” së Dardan Molliqaj, për të cilët janë harxhuar rreth 3 milionë euro para të ...

Më shumë...

LDK-ja thërret Këshillin e Përgjithshëm për të analizuar humbjen në zgjedhjet e fundit

LDK-ja thërret Këshillin e Përgjithshëm për të analizuar humbjen në zgjedhjet e fundit

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka thirrur Këshillin e Përgjithshëm që të mblidhet të martën e javës së ardhshme. Mësohet se në rënd të ditës së kësaj mbledhjeje do të jenë dy pika të specifikuara, pos asaj ku mund të hapen tema të ndryshme. Pika e parë ka të bëjë ...

Më shumë...

Ish-senatori republikan, miku i madh i shqiptarëve Bob Dole, mbushi 94 vjet

Ish-senatori republikan, miku i madh i shqiptarëve Bob Dole, mbushi 94 vjet

Ish-senatori republikan, miku i madh i shqiptarëve, Bob Dole, mbushi 94 vjet. Ai për më tepër se 30 vjet ka mbetur politikani më i shquar amerikan i cili qysh me vizitën e tij në vitin  1990, në Prishtinë, e vuri çështjen e Kosovës në vëmendjen e politikës së jashtme amerikane. ...

Më shumë...

Pas fitores së Bashës, Patozi: “Fali o Zot, se nuk dinë çfarë bëjnë!”, absurdi ka kapërcyer çdo kufi!

Pas fitores së Bashës, Patozi: "Fali o Zot, se nuk dinë çfarë bëjnë!", absurdi ka kapërcyer çdo kufi!

Astrit Patozi ka reaguar pas shpalljes së rezultatit për kreun e PD, ku Lulzim Basha u rikonfirmua me 91.3 përqind të votave. “Fali Zot, se nuk dinë çfarë bëjnë!”, e nis postimin e tij në “Facebook” Astrit Patozi, ndërsa pohon se mëngjesin e sotëm uroi Selamin për garën.  “Nuk duhet të kesh ...

Më shumë...

Kryeministri Mustafa e ka uruar gjimnazistin Shend Zhjeqin për medaljen e bronztë të fituar në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës në Brazil

Kryeministri Mustafa e ka uruar gjimnazistin Shend Zhjeqin për medaljen e bronztë të fituar në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës në Brazil

Kryeministri i Kosovës në detyrë, Isa Mustafa, ka uruar Shend Zhjeqin për medaljen e bronztë të fituar në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës  në Brazil. Mustafa, përmes një shkrimi në profilin e vet në “Facebook”, ka thënë se Kosova do të përparojë vetëm me njerëz të dijes, shkencës, arsimit, kulturës e ...

Më shumë...