driloni com
vipa
muqa 900
rkl vala loja shperblyese
melodia 10 vjet shtet
Fillimi / Lajmet / Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli takoi Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilxhim Kiliç
Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli takoi Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilxhim Kiliç

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli takoi Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilxhim Kiliç

Në vazhdën e takimeve me korin diplomatik të akredituar në Kosovë, Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja Kiliç ka përgëzuar Ministrin Pacolli, me rastin e marrjes së detyrës së re, duke ri-konfirmuar, në emër të shtetit të saj mbështetjen dhe bashkëpunimin e plotë të Turqisë në konsolidimin e mëtejmë të shtetësisë së Kosovës në aspektin ndërkombëtarë, përfshirë integrimin në strukturat euro-atlantike dhe Organizatat Ndërkombëtare. Pacolli pasi që ka falënderuar Ambasadoren  Kiliç për mbështetjen e deritanishme dhe të palëkundur që Turqia i ka dhënë vendit tonë në procesin e shtet-ndërtimit. Pacolli ka kërkuar që kjo mbështetje të vazhdojë edhe më tutje, sidomos në rritjen e përpjekjeve diplomatike të këtij vendi për sigurimin e njohjeve të reja tek vendet ku ajo mund të ketë ndikim dhe sigurim të mbështetjes së njëjtë edhe për anëtarësimin në Organizata Ndërkombëtare.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Qosja

Profesor, dr. Rexhep Qosja e ka refuzuar “dekoratën” e kryetarit Hashim Thaçi

Edhe profesor, dr. Rexhep Qosja e ka refuzuar “dekoratën” e kryetarit Hashim Thaçi, të cilën ...