driloni com
vipa
vala – old
Fillimi / Lajmet / Ministria e Financave nënshkruan sot marrëveshjeve me vlerë 7.45 milionë euro me Bankën Gjermane për Zhvillim
Ministri Hamza prezanton Programin e Reformave 3 vjeçare, zotohet se rritja ekonomike do të jetë mbi 4 %

Ministria e Financave nënshkruan sot marrëveshjeve me vlerë 7.45 milionë euro me Bankën Gjermane për Zhvillim

Ministria e Financave ka bërë të ditur se sot do të organizojë ceremoninë e nënshkrimit të dy marrëveshjeve me vlerë 5.45 milionë euro dhe 2 milionë euro, me Bankën Gjermane për Zhvillim, të cilat dedikohen për rritjen e kapitalit të Fondit Kosovar për Garantimin e Kredive.  Marrëveshjet nënshkruhen ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bankës Gjermane për Zhvillim. E gjithë kjo do të bëhet nga Ministri i Financave Bedri Hamza dhe Rene Eschemann, Drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë dhe Maqedoni Thomas Reker, Menaxher i Lartë i Projekteve për Evropë Juglindore. Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes do të mbahet sot në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Në Qendën Klinike Universitare të Kosovës sot në ora 11:00 inagurohet Mjekimi i ri intensiv

Në Qendën Klinike Universitare të Kosovës sot në ora 11:00 inagurohet Mjekimi i ri intensiv

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili do të merr pjesë sot në inagurimin e inagurimin e ...