rkl vala loja shperblyese
driloni com
vipa
muqa 900
melodia 10 vjet shtet
Fillimi / Lajmet / Nishani dekreton katër ministrat e rinj
Nishani: Data e zgjedhjeve është dekretuar, politika të gjejë zgjidhje

Nishani dekreton katër ministrat e rinj

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, sot i ka dekretuar katër ministrat e rinj, pas propozimit të kryeministrit Rama për ndryshime në kuadër kabinetin qeveritar. Kreu i Shtetit dekretoi shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe emërimin në vend të tij Fatmir Xhafajn. Pastaj dekretoi shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhe emërimin në vend të tij Ogerta Manastirliun. Një tjetër ndryshim i propozuar nga Kryeministri Rama dhe i dekretuar sot nga Nishani është shkarkimi i ministrit të Shtetit për Çështjet Vendore, Blendi Çuçi dhe emërimi në këtë post i Eduard Shalsit. Gjithashtu kryetari shqiptar dekretoi edhe shkarkimin e ministrit të Mirëqenies Sociale, dhe Rinisë, Blendi Klosi dhe emërimin në këtë detyrë Olta Xhaçkën.

Kontrolloni gjithashtu

Në kompleksin ‘’Adem Jashari’’ janë mbjelldhur 116 fidanëve, që simbolizojnë shtetet që e kanë njohur Kosovën

Në kompleksin ‘’Adem Jashari’’ janë mbjelldhur 116 fidanëve, që simbolizojnë shtetet që e kanë njohur Kosovën

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka shkruar në një postim të tij se ...