vala – old
driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / PDK emëron drejtorët në Komunën e Pejës
PDK emëron drejtorët në Komunën e Pejës

PDK emëron drejtorët në Komunën e Pejës

 Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës. Dega  në Pejë Xhavit Haliti bazuar në statutin e partisë ka emëruar sot katër drejtorët që do ta përfaqësojnë PDK-në  në koalicion me LDK-në.

Drejtorët e emëruar për drejtorit përkatëse janë:

1.Xhevahire Çeku – Drejtoreshë për Drejtorinë për Punë Komunale dhe Shërbime Publike;

2.Rajan Arapi – Drejtorë për Drejtorin e Urbanizmit

3.Muhamet Mahmutaj – Drejtorë për  Drejtorin Mbrojtje dhe Shpetim/Emergjencë

4.Leotrim Murtezaj – Drejtorë për Inspekcion

Kujtojmë se marrëveshje për bashkëqeverisje në mes PDK-së dhe LDK-së  është arrit me 16 Maj 2018, në bazë të secilës PDK-ja do ti drejtoj katër drejtori.

Kontrolloni gjithashtu

Sot shënohet 19 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës të kryer nga nga forcat ushtarake e policore serbe

Sot shënohet 19 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës të kryer nga forcat ushtarake e policore serbe

Me rastin e shënimit të 19-vjetorit të masakrës së Dubravës, sot (e martë) nga ora ...