vipa
vala – old
driloni com
Fillimi / Lajmet / Putin thotë se sulmet e reja në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare
Putin thotë se sulmet e reja në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare

Putin thotë se sulmet e reja në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare

Kryetari i Rusisë, Vladimir Putin, në bisedë me kryetarin e Iranit, Hassan Rouhani, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Putini dhe Rouhani kanë shkëmbyer qëndrimet rreth situatës pas sulmit të fundit me raketa në Siri nga ana e Amerikës dhe aleatëve të saj. Të dy liderët u pajtuan se një veprim i tillë nga SHBA-ja, Franca e Britania e Madhe do të ndikojë negativisht në shanset për një zgjidhje politike në Siri, thuhet në kumtesën e Kremlinit. “Vladimir Putin theksoi se nëse vazhdohet me këto veprime që shkelin Kartën e Kombeve të Bashkuara, atëherë kjo, sipas Moskës zyrtare,  në mënyrë të paevitueshme do të shkaktojë kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare.

Kontrolloni gjithashtu

Shefi i GP të LDK-së, Avdullah Hoti: Të mërkurën mbahet tryeza e partive politike, diskutohet edhe për zgjedhjet

Avdullah Hoti: Të mërkurën mbahet tryeza e partive politike, diskutohet edhe për zgjedhjet

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot do ...