vipa
muqa 900
driloni com
rkl vala loja shperblyese
Fillimi / Lajmet / Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini: Vendimi i SHBA-ve për Jerusalemin, shqetësim serioz për BE-në
Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini bisedon me Thaçin dhe Vuçiqin pas vrasjes së Ivanoviqit

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini: Vendimi i SHBA-ve për Jerusalemin, shqetësim serioz për BE-në

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, në emër të Bashkimit Evropian shprehu shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit.

“Bashkimi Evropian shpreh shqetësimin e thellë për sa i përket njoftimit të bërë sot nga presidenti amerikan, Donald Trump mbi Jerusalemin dhe pasojat që mund të ketë ky vendim në perspektivën për paqe”, konfirmoi Mogherini në një komunikatë.

Kontrolloni gjithashtu

Më 22 shkurt 2018 hapet Ekspozita “Dëbimi i Shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877-1878”

Më 22 shkurt 2018 hapet Ekspozita “Dëbimi i Shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877-1878”

Me rastin e 140-vjetorit të dëbimit masiv të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit, gjatë viteve ...