vipa
rkl vala loja shperblyese
driloni com
muqa 900
Fillimi / Lajmet / Sot në shumë qytete të Kosovës mbahen protesta me kërkesë për lirimin e Ramush Haradinajt
Protesta per Ramushin

Sot në shumë qytete të Kosovës mbahen protesta me kërkesë për lirimin e Ramush Haradinajt

Sot në shumë qytete të Kosovës do të mbahen protesta gjithë popullore me kërkesë  për lirimin e ish kryeministrit dhe kryetarit  të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti të Serbisë të kohës së Milosheviqit. Protesta me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” do të mbahen në qytetet: Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj. Protestat është paraparë të fillojnë në orën 11:55.

Kontrolloni gjithashtu

Më 22 shkurt 2018 hapet Ekspozita “Dëbimi i Shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877-1878”

Më 22 shkurt 2018 hapet Ekspozita “Dëbimi i Shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit 1877-1878”

Me rastin e 140-vjetorit të dëbimit masiv të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit, gjatë viteve ...