rkl vala loja shperblyese
driloni com
muqa 900
melodia 10 vjet shtet
vipa
Fillimi / Lajmet / Tomë Gashi: Vendimi i sotëm i gjykatës për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes është një masakër e drejtësisë
Tomë Gashi: Vendimi i sotëm i gjykatës për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes është një masakër e drejtësisë

Tomë Gashi: Vendimi i sotëm i gjykatës për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes është një masakër e drejtësisë

Avokati i aktivistëve të dënuar të Lëvizjes Vetëvendosje, Tomë Gashi, ka thënë se vendimi i sotëm i gjykatës për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes, është një masakër e drejtësisë. Ai ka theksuar para mediave se ky vendim është drakonik, duke shtuar se qëllimi kryesor i gjykatës është që ta mbuloj vrasjen e ish-aktivistit të VV-së, Astrit Dehari. “Të gjithë aktivistët janë shpallur fajtorë pa asnjë provë, vetëm për shkak të përkatësisë së tyre partiake. Prokuroria nuk ka asnjë provë. Kemi një marrëveshje në mes prokurorisë dhe Gjykatës”, ka shtuar Gashi.

Kontrolloni gjithashtu

SBASHK-u bën të ditur se do të vazhdojë me veprimet sindikale, të martën grevë dyorëshe në të gjitha shkollat

SBASHK-u bën të ditur se do të vazhdojë me veprimet sindikale, të martën grevë dyorëshe në të gjitha shkollat

Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës (SBASHK) ka bërë të ditur se do të ...