vipa
muqa 900
driloni com
vala – old
Fillimi / Lajmet / Zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli merr përkrahjen e Sllovenisë për anëtarësim në INTERPOL dhe UNESCO
Zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli merr përkrahjen e Sllovenisë për anëtarësim në INTERPOL dhe UNESCO

Zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli merr përkrahjen e Sllovenisë për anëtarësim në INTERPOL dhe UNESCO

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim homologun e tij nga Sllovenia, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Pacolli ka thënë se ministri i jashtëm slloven e ka siguruar atë se Sllovenia do ta shtojë angazhimin edhe më të madh për mbështetjen e Kosovës për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare, në veçanti në INTERPOL dhe UNESCO, ku ajo është anëtare e Bordit Ekzekutiv. Në kuadër të këtij takimi të dy krerët e diplomacive i kanë vlerësuar si shumë të mira marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve në të gjitha fushat. Pas takimit dypalësh ata kanë nënshkruar edhe protokollin e Sesionit të Parë të Komisionit të Përbashkët për Bashkëpunim Ekonomik Kosovë – Slloveni, i cili ka mbledhur dhjetëra biznese nga të dyja anët.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli bashkëbisedim me 75 europarlamentarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli bashkëbisedon me 75 europarlamentarë në Bruksel

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli, sot në Bruksel, ka ...