melodia 10 vjet shtet
driloni com
rkl vala loja shperblyese
muqa 900
vipa
Fillimi / Zgjedhjet vendore 2017

Zgjedhjet vendore 2017

Nisma për Kosovën ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Malishevë

Nisma për Kosovën ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Malishevë

Nisma për Kosovë, sonte ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Malishevë, ku udhëheqësit e kësaj partie, janë shprehur të bindur në fitoren e tyre në këtë komunë, ndërsa u kanë bërë thirrje qytetarëve që të dielën të dalin të votojnë sa më masivisht për kandidatin e tyre Ragip Begaj. Kryetari i ...

Më shumë...

Partia Demokratike e Kosovës e ka përmbyllur fushatën për raundin e dytë në qytetin e Ferizajt

Agim Aliu

Partia Demokratike e Kosovës e ka përmbyllur fushatën për raundin e dytë në qytetin e Ferizajt. Në palestrën e sporteve “Bill Clinton” simpatizantë të PDK-së si rrallëherë kanë brohoritur për Shqipërinë etnike dhe UÇK-në.Madje thirrjet për UÇK-në janë dëgjuar në momentin kur kryetari  i partisë ka përmendur dëshmorët dhe të ...

Më shumë...

Visar Ymeri: Dënim i katër aktivistëve vjen nga policia dhe gjykatat e kapura nga klani pronto e bashkë me LDK-në

Visar Ymeri: Dënim i katër aktivistëve vjen nga policia dhe gjykatat e kapura nga klani pronto e bashkë me LDK-në

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në hapje të tubimit përmbyllës në sallën “1 Tetori” në Prishtinë, ka thënë se sot katër aktivistë të LVV-së u dënuan me më shumë se 21 vite burg. “Frashëri, Egzoni e Atdheu u dërguan në paraburgim dhe për atë arsye ata sonte nuk janë ...

Më shumë...

Selim Pacolli: Me Shpendin u bëmë bashkë për ti dhënë krahë e shpresë Prishtinës

Selim Pacolli: Me Shpendin u bëmë bashkë për ti dhënë krahë e shpresë Prishtinës

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli i cili nuk arriti të hyjë në garën për balotazh, ka thënë se është bashkuar me Shpend Ahmetin për t’i dhënë krahë Prishtinës. “Shpend, sot e tutje do ta kesh edhe një krahë shtesë. Na quajtën koalicion i biznesit, por ne ...

Më shumë...

PDK-ja me partnerët e koalicionit: AAK, KDTP, VAKAT dhe RAE, përmbyllën fushatën zgjedhore në Prizren

PDK-ja me partnerët e koalicionit: AAK, KDTP, VAKAT dhe RAE, përmbyllën fushatën zgjedhore në Prizren

PDK-ja me partnerët e koalicionit: AAK, KDTP, VAKAT dhe RAE, mbrëmë përmbyllën fushatën zgjedhore me një tubim madhështor, përfaqësues dhe elitar politik, si e vetmja zgjedhje demokratike në Prizren. Shaqir Totaj, theksoi se ky partneritet i PDK-së me partitë e koalicionit, është alternativa e vetme serioze dhe përfaqesuese që i’u ...

Më shumë...

Kadri Veseli dhe Agim Aliu kanë prezantuar projektin “Bashkimi i Qytetit” për Ferizaj

Kadri Veseli dhe Agim Aliu kanë prezantuar projektin “Bashkimi i Qytetit” për Ferizaj

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, bashkë me kandidatin e PDK-së për kryetar të Ferizajt, Agim Aliu, kanë prezantuar projektin “Bashkimi i Qytetit” për Ferizaj. Veseli ka thënë se Agim Aliu është kryetar i vendimeve dhe projekteve të mëdha për Ferizajn, i cili përveçse ka përkrahjen e qytetarëve ...

Më shumë...

Kandidati i PDK-së për kryetar të Kaçanikut, Besim Ilazi, beson se fitorja e tij në balotazh do të jetë bindëse

Kandidati i PDK-së për kryetar të Kaçanikut, Besim Ilazi, beson se fitorja e tij në balotazh do të jetë bindëse

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, beson se fitorja e tij në balotazh do të jetë më bindëse se ajo në raundin e parë. Ai ka thënë se këtë synim do ta arrijë pa ndonjë koalicion paraprak. Ilazi ka deklaruar për Epoka ...

Më shumë...

Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli për disa nga projektet e tij konkrete që do t’i realizojë në këtë fshat

Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli për disa nga projektet e tij konkrete që do t’i realizojë në këtë fshat

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në fshatin Bardhosh foli  për disa nga projektet e tij konkrete që do t’i realizojë në këtë fshat. Përveç investimeve infrastrukturore që kanë filluar, me shtrimin e rrugëve dhe zgjerimin e ndriçimit publik, Bardhoshi shumë shpejt do të bëhet me parkun rekreativ-sportiv që përfshinë fushën ...

Më shumë...

Alternativa, Vetëvendosje, LDK e AKR kanë lidhur marrëveshje për balotazhin e 19 nëntorit në Gjakovë

Alternativa, Vetëvendosje, LDK e AKR kanë lidhur marrëveshje për balotazhin e 19 nëntorit në Gjakovë

Alternativa, Lëvizja Vetëvendosje, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re kanë lidhur marrëveshje bashkëpunimi për balotazhin e 19 nëntorit në Gjakovë. Lajmin për këtë ujdi e ka bërë të ditur Ilir Deda. Në garë për këtë komunë në raundin e dytë të votimeve të së dielës janë: Mimoza ...

Më shumë...

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi zotohet se do ta ndryshojë këtë qytet

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi zotohet se do ta ndryshojë këtë qytet

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi, sot ka zhvilluar takime në disa lokalitete, me qytetarë e pronare të salloneve të ondulimit, gratë në Vinarc, si dhe me biznesmenë e ndërmarrës në Mitrovicë. Idrizi në takimin me gratë në Vinarc, ka thënë se ajo ka program të qartë për ...

Më shumë...

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa: Një kryetar si Sali Asllanaj i bën nderë Therandës dhe gjithë Kosovës

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa: Një kryetar si Sali Asllanaj i bën nderë Therandës dhe gjithë Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë sot se me punën e pastër dhe përkushtimin e tij, rizgjedhja e Sali Asllanajt në krye të komunës së Therandës, i bën nderë kësaj komune dhe gjithë Kosovës. Siç njofton LDK, Mustafa ka shprehur bindjen se qytetarët e Suharekës tashmë ...

Më shumë...

Fatmir Limaj: Në Malishevë nuk ka asnjë forcë politike e cila e qon përpara zhvillimin e saj, pos Nisma për Kosovën

Fatmir Limaj: Në Malishevë nuk ka asnjë forcë politike e cila e qon përpara zhvillimin e saj, pos Nisma për Kosovën

Lideri i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj tha në Drenoc të Malishevës se është dëshmuar së në këtë komunë Nisma është forca e vetme politike. Limaj tha se me 19 nëntor shkojnë për të rikonfirmuar fitoren që kanë shënuar me 22 tetor dhe ka ftuar gjithë qytetarët pa dallim partie ...

Më shumë...

PDK zotohet për trefishim të buxhetit të Prizrenit me Shaqir Totajn kryetar

PDK zotohet për trefishim të buxhetit të Prizrenit me Shaqir Totajn kryetar

Forca e ndryshimit po tregohet si alternativë dhe garanci e vetme për Prizrenin dhe qytetarët e saj, dhe kjo është parë qysh në raundin e parë kur PDK doli forcë e parë në këtë komunë, u tha në fushatën përmbyllëse të PDK-së në Prizren, për garën e balotazhit më 19 ...

Më shumë...

Sokol Bashota, premton ndërtimin e Ambulancës Shëndetësore në fshatin Perqevë të Klinës

Sokol Bashota, premton ndërtimin e Ambulancës Shëndetësore në fshatin Perqevë të Klinës

Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Klinës, Sokol Bashota, në tubimin elektoral në fshatin Perqevë të Klinës, ka premtuar ndërtimin e ambulancës shëndetësore në këtë fshat për të siguruar shërbimet sa më afër banorëve. Bashota, premtoi edhe asfaltimin e rrugës Perqevë-Sferkë, funksionalizmin e ujësjellësit në 6 mujorin e parë ...

Më shumë...

Veseli: Shaqir Totaj ka kundërkandidat një politikan që djeg Kuvendin e Kosovës

Veseli: Shaqir Totaj ka kundërkandidat një politikan që djeg Kuvendin e Kosovës

Në raundin e parë të zgjedhjeve PDK doli fuqishëm fitues në komunën e Prizrenit, ndërsa rrugëtimi do të vazhdojë për hapjen e perspektivës për qytetarët e Prizrenit për katër vitet e ardhshme, së bashku me koalicionin zgjedhor, pa dallime etnike. “Ky është vizioni i kryetarit Totajt, një Prizren, i cili ...

Më shumë...

Fatmir Limaj: Të dielën t’i jepet vula e fitores Nismës dhe Ragip Begajt

Fatmir Limaj: Të dielën t’i jepet vula e fitores Nismës dhe Ragip Begajt

Nisma për Kosovën ka mbajtur tubim zgjedhor në Carrallukë të Malishevës, prej nga kanë thënë se do të vazhdojnë të qeverisin me këtë komunë edhe për katër vitet e ardhshme. Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj, tha se pret që të dielën t’i jepet vula e fitores Nismës dhe ...

Më shumë...