Airport Adem Jashari
tv dielli
MIT
kek
Fillimi / Labinot Dervishaj (faqe 18)

Labinot Dervishaj

Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa takon ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett

Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa takon ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka takuar sot ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett me të cilin ka biseduar në lidhje me programet zhvillimore që do të zbatohen në përkrahje të tri sektorëve të bujqësisë, pylltarisë dhe zhvillimit rural gjatë këtij mandati. “Do të përqendrohemi ...

Më shumë...

Berat Rukiqi: Nuk ka nevojë për panik dhe rritje çmimesh, meqenëse ka sasi të mjaftueshme të miellit

Berat Rukiqi: Nuk ka nevojë për panik dhe rritje çmimesh, meqenëse ka sasi të mjaftueshme të miellit

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka deklaruar se nuk ka nevojë për panik dhe rritje çmimesh, meqenëse ka sasi të mjaftueshme të miellit. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Rukiqi ka thënë se për të parandaluar çdo mundësi të çrregullimeve në treg, Ministria e Ekonomisë ...

Më shumë...

Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike ndërprehet procesi edukativo-arsimor i kadetëve të rinj

Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike ndërprehet procesi edukativo-arsimor i kadetëve të rinj

Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike është ndërprerë procesi edukativo-arsimor i kadetëve të Policisë së Kosovës dhe studentëve të Fakultetit të Sigurisë Publike. Kjo masë u morë në përputhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës lidhur me masat parandaluese për mbrojtje nga koronavirusi. Bazuar në këtë vendim, nga sot ...

Më shumë...

ISHKP shpërndanë në gjithë vendin zyrtarët mjekësor, për parandalimin e përhapjes së koronavirusit

ISHKP shpërndanë në gjithë vendin zyrtarët mjekësor, për parandalimin e përhapjes së koronavirusit

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës i ka shpërndarë kudo zyrtarët mjekësor, për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Në një postim në rrjetin social nga IKSHP-ja, thuhet se ekipet e profesionistëve shëndetësorë janë shpërndarë anekënd vendit në parandalimin e koronavirusit. “Ekipet e profesionistëve shëndetësorë anekënd vendit në parandalimin e coronavirus! ...

Më shumë...

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë anulon të gjitha aktivitetet pas masave të Qeverisë ndaj COVID-19

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë anulon të gjitha aktivitetet pas masave të Qeverisë ndaj COVID-19

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë njofton se ka anuluar të gjitha aktivitetet e saja deri në një njoftim të radhës. Sipas OEAK-ut, ky vendim ka ardhur pasi Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka vendosur që të merr masa ndaj Coronavirusit, duke pezulluar procesin mësimor deri më 27 mars ...

Më shumë...

Shoqata për Krime Lufte “Gjakova 98-99”, dorëzon sot kontingjentin e 14-të të padive kundër kriminelëve serb

Shoqata për Krime Lufte “Gjakova 98-99”, dorëzon sot kontingjentin e 14-të të padive kundër kriminelëve serb

Përfaqësuesit nga Shoqata për Krime Lufte “Gjakova 98-99”, dorëzojnë kontingjentin e 14-të të padive kundër kriminelëve serb. Siç njoftohet janë 100 padi të ngritura nga qytetarët e Komunës së Gjakovës dhe të Rahovecit. Këto padi do të dorëzohen në Policinë e Kosovës- Departmenti i Krimeve të Luftës. Kësaj radhe do ...

Më shumë...

Bashkësia Islame e Kosovës kërkon nga imamët që ligjërata gjatë xhumasë të zgjatë me se shumti 10 minuta

Bashkësia Islame e Kosovës kërkon nga imamët që ligjërata gjatë xhumasë të zgjatë me se shumti 10 minuta

Bashkësia Islame e Kosovës ka kërkuar nga imamët që ligjërata gjatë xhumasë të zgjatë me se shumti 10 minuta dhe t’u kushtohet vetëm masave mbrojtëse ndaj koronavirusit. “Mbështesim të gjitha masat e marra nga Qeveria e Kosovës për mbrojtjen nga koronavirusi. BIK-u me kujdes do ta përcjellë situatën dhe me ...

Më shumë...

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të mbyllen shkollat deri në 27 mars 2020 për shkak të përhapjes së koronavirusit

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të mbyllen shkollat deri në 27 mars 2020 për shkak të përhapjes së koronavirusit

Qeveria e Kosovës ka vendosur për ndërprerjen e procesit mësimor në të gjitha shkollat e Kosovës për shkak të përhapjes së koronavirusit në vendet fqinjë. Në mbledhjen e jashtëzakonshme që është duke u mbajtur, qeveria ka vendosur që procesi mësimor të pezullohet deri në 27 mars 2020. Po ashtu është ...

Më shumë...

Kryetari i SHBA-ve, Donald Trump pezullon për 30 ditë fluturimet nga Bashkimi Evropian për në Amerikë

Kryetari i SHBA-ve, Donald Trump pezullon për 30 ditë fluturimet nga Bashkimi Evropian për në Amerikë

Kryetari i SHBA-së, Donald Trump ka marrë vendim të pezullojë fluturimet nga Evropa në SHBA për 30 ditë. Trump ka pezulluar të gjitha fluturimet nga Evropa në SHBA për 30 ditë pas përhapjes së rasteve të koronavirusit në të gjithë kontinentin. Kryetari amerikan tha se sanksionet do të hyjnë në ...

Më shumë...

Dështon draftrezoluta e Vetëvendosjes dhe LDK-së për dialogun Kosovë-Serbi, propozuar nga deputeti Rexhep Selimi

Dështon draftrezoluta e Vetëvendosjes dhe LDK-së për dialogun Kosovë-Serbi, propozuar nga deputeti Rexhep Selimi

Ka dështuar propozimi i shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, lidhur me dialogun Kosovë-Serbi. Kjo draftrezolutë e Vetëvendosjes dhe LDK-së, e cili brenda vetes i kishte tri pika, nuk ka kaluar në Kuvendin e Kosovës, për shkak të mungesës së kourumit. Kur është tentuar të hidhet në ...

Më shumë...

Sadik Halitjaha: Demonstratat e 11 marsit 1981, ishin rindezja e zjarrit të pa shuar për liri

Sadik Halitjaha

Demonstratat e 11 marsit 1981! Ishin rindezja e zjarrit të pa shuar për liri. Përpjekjet shekullore të popullit tonë për liri pavarësi e bashkim kombëtar e ruajtën në kontinuitet të përhershëm ndër shekuj. 11 marsi 81 ishte vazhdimësi e kryengritjes së lidhjes së Prizrenit dhe në vetvete kishte qellim për ...

Më shumë...

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj kërkon që të krijohet një “taskë forcë” për masat parandaluese ndaj COVID 19

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj kërkon që të krijohet një “taskë forcë” për masat parandaluese të COVID 19

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj po kërkon që Kosova të ndjek shembullin e Shqipërisë dhe disa vendeve tashmë të prekura nga COVID 19 dhe të ngritët “task-forcë” e cila në rastin tonë do të merrej me masat parandaluese karshi koronavirusit. Reshitaj, e cila është edhe anëtare ...

Më shumë...

Albin Kurti: Më kryetarin e vendit, Hashim Thaçi takohem vetëm nëse ai më referohet si kryeministër

Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se do të takohet me kryetarin Thaçi, vetëm nëse ai i referohet si kryeministër. Ai tha se ka kërkuar që të takohet para konferencës në Munih. “Unë kam kërkuar që para se të shkojë në konferencë në Munih të takohemi dhe të bisedojmë sa i ...

Më shumë...

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi dekoron me urdhrin “Hero i Kosovës” 66 dëshmorë të Zonës Operative të Pashtrikut

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi dekoron me urdhrin “Hero i Kosovës” 66 dëshmorë të Zonës Operative të Pashtrikut

Kryetari i Republikës së Kosovës, Hashim Thaci, gjatë ditës së sotme ka qëndruar në Prizren, ku me urdhrin “Hero i Kosovës” ka dekoruar 66 dëshmorë të Zonës Operative të Pashtrikut-brigada 125 të UÇK-së. Me këtë rast i pari i vendit kujtoi demonstratat e 11 marsit të vitit 1981, për të ...

Më shumë...

Komandanti i Gardës, gjeneral brigade Xhevahir Geci priti në takim Drejtorin e NALT Gjeneral brigade Oberneyer

Komandanti i Gardës Kombëtare Gjeneral brigade Xhevahir Geci priti në takim Drejtorin e NALT Gjeneral brigade Oberneyer

Komandanti i Gardës Kombëtare Gjeneral brigade Xhevahir Geci ka pritur sot në takim Drejtorin e NALT Gjeneral brigade Michael G. Oberneyer, i shoqëruar nga koloneli amerikan Jeffrey J. EGET. Fillimisht gjeneral Geci i njoftoj në përgjithësi lidhur formimin dhe organizimin e Gardës Kombëtare, aktivitete e njësive specialistike, sukseset, sfidat dhe ...

Më shumë...

Berat Rukiqi: Veprimet e fundit të insitucioneve po ndikojnë në ikjen apo mos ardhjen fare të investitorëve në Kosovë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, dhe drejtori i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka, kanë mbajtur konferencë për medie. Rukiqi ka thënë se ekonomia e vendit nuk ka përmirësim as këtë vit. I pari i OEK-së ka folur edhe për buxhetin e 2020-es dhe ka kërkuar ...

Më shumë...