MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Labinot Dervishaj (faqe 2)

Labinot Dervishaj

BQK i fton qytetarët të mos bien pre e lajmeve të rrejshme se banka TEB është blerë nga biznesmenët rusë

BQK i fton qytetarët të mos bien pre e lajmeve të rrejshme se banka TEB është blerë nga biznesmenët rusë

Lidhur me spekulimet se banka “TEB sh.a”, është blerë nga biznesmenët rusë, ka reaguar Banka Qendrore e Republikës së Kosovës. Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, fton të gjithë opinionin që të mos bien pre e informacioneve të publikuara në rrjetet sociale në lidhje me shitblerjen bankës “TEB sh.a”, nga ...

Më shumë...

Ambasadori Heldt u bënë thirrje të rinjve tanë që të fokusohen më shumë në trajnimin profesional

Ambasadori Heldt u bënë thirrje të rinjve tanë që të fokusohen më shumë në trajnimin profesional

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt u ka bërë thirrje të rinjve kosovarë që të fokusohen më shumë në trajnimin profesional, pasi një gjë e tillë siguron një të ardhme më të qëndrueshme të Kosovës. Diplomati gjerman në certifikimin e pjesëmarrësve të projektit nga aktivitetet “Kërkues i Mundësive” dhe ...

Më shumë...

Sindikata e Muzeut Kombëtar të Kosovës e kundërshton mënyrën e zgjedhjes se drejtorit të ri

Sindikata e Muzeut Kombëtar të Kosovës e kundërshton mënyrën e zgjedhjes se drejtorit të ri

Sindikata e Muzeut Kombëtar të Kosovës, pas gjendjes së krijuar me vendimin e Komisionit për Ankesa dhe Parashtresa në MKRS, për kthimin e drejtorit të Muzeut Kombëtar të Kosovës, Ajet Leci, ka shprehur shqetësimin lidhur me ecurinë e procesit në fjalë. Sipas sindikatës, zgjedhja e  drejtorit të Muzeut Kombëtar të ...

Më shumë...

Murati: Kosovacentrizmi është antishqiptarizëm që hap porta të rrezikshme për të ardhmen e Kosovës dhe shqiptarëve

Murati: Kosovacentrizmi është antishqiptarizëm që hap porta të rrezikshme për të ardhmen e Kosovës dhe shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka theksuar se kosovacentrizmi është antishqiptarizëm dhe natyrshëm në të ardhmen do të ndikojë edhe në një shpërbërje të kohezionit shoqëror e kombëtar në Kosovë, duke hapur kështu porta të rrezikshme për të ardhmen e Kosovës dhe shqiptarëve. “Kosovacentrizmi është antishqiptarizëm dhe natyrshëm ...

Më shumë...

Gent Cakaj: Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës do të ishte vlerë e shtuar për këtë organizatë

Gent Cakaj: Anëtarësimi i Republikës së Kosovës në Këshillin e Evropës do të ishte vlerë e shtuar për këtë organizatë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka marrë pjesë në aktivitetin e zhvilluar në përkujtim të 70 vjetorit të themelimit të Këshillit të Evropës. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Cakaj shprehet se Shqipëria nuk është vetëm një përqafuese e vlerave të Këshillit të Evropës, ...

Më shumë...

Në Camp Adazi të Letonisë nderohen dy dëshmorët e atdheut major Klodian Tanushi dhe nëntetare Zarife Hasanaj

Në Camp Adazi të Letonisë nderohen dy dëshmorët e atdheut major Klodian Tanushi dhe nëntetare Zarife Hasanaj

Në ditën e dëshmorëve në Letoni, në Camp Adazi u nderuan edhe dëshmorët shqiptarë major Klodian Tanushi dhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Lajmin e bëri të ditur ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, e cila përmes një fotoje që e cilëson foton e mbrëmjes shprehet se, “në ditën e dëshmorëve në Letoni, ...

Më shumë...

Gjykata Speciale e fton për intervistim edhe ish-luftëtarin e lirisë Samidin Xhezairin, të njohur si komandant “Hoxha”

Gjykata Speciale e fton për intervistim edhe ish-luftëtarin e lirisë Samidin Xhezairin, të njohur si komandant "Hoxha"

Gjykata Speciale ka ftuar edhe Samidin Xhezairin, i njohur me emrin e luftës komandant Hoxha për ta intervistuar. Komandant Hoxha nga Prizreni, është ftuar dje nga Gjykata Speciale, dhe pritet të udhëtojë me 4 dhjetor për intervistë në këtë gjykatë. Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e komandant Hoxhës përmes disa ...

Më shumë...

Osmani: Aktualisht primare është harmonizimi i programit LDK – Vetëvendosje dhe jo ndarja e posteve

Vjosa Osmani: Aktualisht primare është harmonizimi i programit në mes LDK-së dhe Vetëvendosjes e jo ndarja e posteve

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për postin e saj që do ta ketë pas formimit të qeverisë mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ajo ka thënë se do të jepte më shumë kontribut si kryetare e Kuvendit dhe ministre e Ministrisë së Punëve të ...

Më shumë...

Mali i Zi nismën për mini-Shengen Ballkanik të propozuara nga disa shtete e vlerëson si humbje energjie

Mali i Zi nismën për mini-Shengen Ballkanik të propozuara nga disa shtete e vlerëson do të ishte një humbje energjie

Ministrja e Ekonomisë e Malit të Zi, Dragica Sekuliq, hodhi poshtë idenë për t’iu bashkuar një versioni ballkanik të zonës Shengen, e cila do të shihte heqjen e pengesave për tregtinë e lirë dhe udhëtimet midis Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Serbisë, Kosovës e Bosnjë-Hercegovinës. Ministrja Sekuliq ka thënë se bashkimi ...

Më shumë...

Sot në komunën e Dardanës përfundon ushtrimi fushor “Partnerët 2019” i Forcës së Sigurisë të Kosovës

Sot në komunën e Dardanës përfundon ushtrimi fushor “Partnerët 2019” i Forcës së Sigurisë të Kosovës

Sot në Dardanë do të përfundojë ushtrimi fushor “Partnerët 2019” dhe kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati do të presë në takim zëvendëskomandantin e forcave tokësore të FSK-së, Hysen Dreshaj, në Qendrën Operative Emergjente. Të pranishëm do të jenë ekipet reaguese emergjente, komiteti për mbrojtje dhe shpëtim dhe akterët ...

Më shumë...

Hoti: Nuk varet nga LDK-ja nëse Nisma Socialdemokrate do të merr pjesë në një koalicion paszgjedhor qeveritar

Avdullah Hoti: Nuk varet nga LDK-ja nëse Nisma Socialdemokrate do të merr pjesë në një koalicion paszgjedhor qeveritar

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se nuk varet nga LDK-ja nëse Nisma do të merr pjesë në një koalicion paszgjedhor qeveritar. “Nuk na takon neve që të vendosim për përfshirjen e Nismës në një koalicion paszgjedhor. Kjo i takon partisë së parë. VV ka marrë më ...

Më shumë...

Daniel Serwer: Një marrëveshje e mirë për Kosovën do të ishte ajo që ruan integritetin territorial të vendit

Daniel Serwer: Një marrëveshje e mirë për Kosovën do të ishte ajo që ruan integritetin territorial të vendit

Analisti amerikan dhe eksperti i çështjeve për Ballkanin, Daniel Serwer, ka deklaruar se Kosova duhet të tregohet e kujdesshme në arritjen e një marrëveshjeje me Serbinë. I njohur si kundërshtues i idesë së shkëmbimit të territoreve, profesori në Universitetin “John Hopkins” në Uashington, Daniel  Serwer, ka thënë se një marrëveshje ...

Më shumë...

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Demush Laçi, është i ftuar i radhës nga Gjykata Speciale

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Demush Laçi, është i ftuar i radhës nga Gjykata Speciale

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Demush Laçi, është i ftuar i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë me dije vet Laçi përmes një postimi. “Të nderuar miq, bashkëluftetarë të Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës. Ju njoftoj se edhe unë si shumë bashkëluftëtarë sot mora një ftesë për intervistim nga Zyra e ...

Më shumë...

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e urdhëron KQZ-në që të rinumërojë 1472 vendvotime

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e urdhëron KQZ-në që të rinumërojë 1472 vendvotime

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë vendim lidhur me ankesat e subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 06 tetorit 2019. Në njoftimin e bërë nga PZAP-i për media thuhet se PZAP-i vendosur që të urdhërojë KQZ-në, për rinumërimin e 1472 ...

Më shumë...

Edhe ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Buçaj ftohet nga Gjykata Speciale

Edhe ish-ushtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Buçaj ftohet nga Specialja

Njoftohet se Gjykata Speciale ka ftuar edhe ish-ushtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shefqet Buçajn. Lajmin se Buçaj ka marrë ftesë nga Specialja e ka bërë publik kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës Hysni Gucati. “Tash u njoftova se sot ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale Shefqet Buçaj, nga ...

Më shumë...

Zeqir Bekolli: LOJA E RREZIKSHME RAMËS SYNON RIKTHIMIN E PRANISË RUSE NË BALLKAN?!

Zeqir Bekolli: LOJA E RREZIKSHME RAMËS SYNON RIKTHIMIN E PRANISË RUSE NË BALLKAN?!

LOJA E RREZIKSHME RAMËS SYNON RIKTHIMIN E PRANISË RUSE NË BALLKAN?! Zeqir Bekolli Edi Rama, një udhëheqës dinak, viteve të fundit, është duke i bërë disa veprime me të cilat po e habit shumëkënd, madje edhe ata të cilët i besuan oratorisë dhe veprimeve të tija, për një Shqipëri pa ...

Më shumë...