MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Labinot Dervishaj (faqe 7)

Labinot Dervishaj

Krasniqi: Nuk mund të kishte një fund tjetër një kryeminister që shumë shpejt i ka rrezikuar aleancat jetike të Kosovës

Krasniqi: Nuk mund të kishte një fund tjetër një kryeminister që shumë shpejt i ka rrezikuar aleancat jetike të Kosovës

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se seanca për votëbesimit të Qeverisë ka ardhur pas vetë-dorëzimit të kryeministrit Albin Kurti dhe Qeverisë përballë sfidave që ka vendi ynë. “Nuk mund të kishte një fund tjetër një Qeveri dhe një kryeministër, që për një ...

Më shumë...

Arben Gashi: Albin Kurti me kokëfortësinë e tij ka vendosur që të shkelë marrëveshjen për koalicion

Arben Gashi: Kurti me kokëfortësinë e tij ka vendosur që të shkelë marrëveshjen për koalicion

Shefi i grupit parlamentar i LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se pas një periudhe të gjatë të mosveprimit të kërkesave ndaj kërkesave të ShBA-së për tërheqjen e taksës dhe me shkarkimin e ministrit të Punëve të Brendshëm, kryeministri Kurti e ka prishur këtë koalicion. Gashi ka thënë se lufta për ...

Më shumë...

AAK: Kurti qëllimshëm e ka provokuar rrëzimin e qeverisë në një kohë të rëndë kur vendi po përballet me koronavirusin

AAK: Kurti qëllimshëm e ka provokuar rrëzimin e qeverisë në një kohë të rëndë kur vendi po përballet me koronavirusin

Sot, kur do të votohet në Kuvend të Kosovës mocioni për rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka publikuar një letër, në të cilën ka dhënë disa prej arsyeve se pse është për rrëzimin qeverisë, duke i përmendur në këtë letër dështimet e ...

Më shumë...

Kryetari Thaçi e viziton Klinikën Infektive, ku po mjekohen pacientët me koronavirus, e vlerëson lartë punën e mjekëve

Kryetari Thaçi e viziton Klinikën Infektive, ku po mjekohen pacientët me koronavirus, e vlerëson lartë punën e mjekëve

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, ka vizituar sot Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, përkatësisht Klinikën Infektive, ku po mjekohen pacientët e prekur me koronavirus. Ai ka lavdëruar punën e mjekëve dhe të tjerëve në luftën kundër pandemisë Covid-19. Sipas tij shëndeti i qytetarëve është në duart e mjekëve, por edhe ...

Më shumë...

MPBAP bënë të ditur se nuk ka kufizim të lëvizjes për punonjësit dhe administratën e operatorëve ekonomikë

MPBAP bënë të ditur se nuk ka kufizim të lëvizjes për punonjësit dhe administratën e operatorëve ekonomikë

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njofton të gjithë operatorët ekonomikë se sot, e mërkure, me datën 25 mars, nga ora 10:00, deri në orën 18:00, nuk ka kufizim të lëvizjes për punonjësit dhe administratën e operatorëve ekonomikë. Sot gjatë ditës Ministria përmes një konference për media do ...

Më shumë...

Shqipëria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore në gjithë territorin e saj për shkak të situatës të krijuar nga COVID-19

Shqipëria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore në të gjithë territorin e saj për shkak të situatës të krijuar nga COVID-19

Shqipëria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore në të gjithë territorin për shkak të situatës nga koronavirusi. Masat e jashtëzakonshme në kushtet e gjendjes së fatkeqësisë nga koronavirusi prekin të gjitha institucionet, që duhet të realizojnë plane masash organizative dhe administrative për përballimin e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, ndërsa edhe buxhetin ...

Më shumë...

Shef i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-ve, Richard Grenell e përkrah mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Shef i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-ve, Richard Grenell e përkrah mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

I dërguari Special i kryetarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka shpërndarë postimin e Ambasadorit amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, ku thotë se është i gëzuar që të mërkurën do të mbahet seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Grenell e ka shpërndarë ...

Më shumë...

Sot në Kuvendin e Kosovës mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë e propozuar nga LDK-ja

FAZ: Prapa skenave të zhvillimeve të fundit politike në Kosovë është një konflikt ndërmjet SHBA-ve dhe BE-së

Kuvendi i Kosovës sot mbanë seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44 deputetëve dhe pritet të nis në orën 11:00. Në seancën e sotme mediet dhe mysafirët nuk ...

Më shumë...

Limaj: Kosova është në një krizë qeveritare dhe në situatën e tanishme, është shumë më keq se sa që do të jetë nesër

Limaj: Kosova është në një krizë qeveritare dhe në situatën e tanishme, është shumë më keq se sa që do të jetë nesër

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Kuvendi i Kosovës sot ka mundësi nëpërmjet mocionit të mosbesimit të Qeverisë, ta tejkalojë këtë krizë në koalicionin qeverisës të shkaktuar nga kryeministri Albin Kurti. Sipas tij, Kosova është në një krizë qeveritare dhe në situatën e tanishme, është shumë më ...

Më shumë...

Isa Mustafa: Nuk është e natyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të saj, kjo duhet të marr fund

Mustafa: LDK angazhon një ekip ekspertësh, për të identifikuar masat e rimëkëmbjes ekonomike pas COVID-19

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se LDK-ja ka proceduar mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Ai ka shtuar se LDK-ja nuk deshi të vepronte kështu, por këtë e zgjodhi vetë kryeministri Kurti. Mustafa, në një komunikatë për medie, ka theksuar se subjekti i tij nuk ...

Më shumë...

Ahmeti: Qeveria të formulojë strategji për shfrytëzimin e hapësirave tjera në tërë vend për hospitalizim

Ahmeti: Qeveria të formulojë strategji për shfrytëzimin e hapësirave tjera në tërë vend për hospitalizim

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka drejtuar një thirrje Qeverisë së Kosovës përmes një postimi në rrjetin social, ka bërë të ditur se komuna që ai drejton ka në dispozicion 60 shtretër, por ka kërkuar nga Qeveria që të formulojë strategji për shfrytëzimin e hapësirave tjera në ...

Më shumë...

Lekaj: Tani i rëndësishëm është vetëm shëndeti i njerëzve, ndërsa pushteti do ta marr shpejt përgjigjen e merituar

Pal Lekaj: Qeveria Kurti, u rrëzua sepse bëri dëme të mëdha dhe i prishi raportet me Amerikën

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se me vendimin për t’i privuar qytetarët e Kosovës nga qarkullimi i lirë, kryeministri Kurti është duke vendosur pushtet policor. Ai ka thënë se në këto ditë pandemike, i rëndësishëm është vetëm shëndeti i qytetarëve të Kosovës dhe jo lojërat politike. Lekaj ka ...

Më shumë...

Cakaj: Shqipëria ka përmbushur të gjitha kushtet dhe pret progres pozitiv në bisedimet për anëtarësim në BE

Gent Cakaj: Do të riatdhesohen shqiptarët e bllokuar në hapësirën evropiane për shkak të masave ndaj COVID-19

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet llogarisë e vet në “Twitter” ka bërë me dije se Shqipëria ka realizuar të gjitha obligimet dhe se pret ecuri pozitive në bisedimet për anëtarësim në Bashkim Evropian. “Sot shpresojmë që GAC të reflektojë pozitivisht mbi progres përparimin ...

Më shumë...

Ambasadorët e Quintit: Liderët e Kosovës prioritet t’i japin betejës me COVID-19, duke respektuar Kushtetutën

Ambasadorët e Quintit apelojnë liderët e Kosovës që prioritet në këtë kohë t’i jepet betejës me COVID-19 duke respektuar Kushtetutën

Shtetet e Quintit iu kanë bërë thirrje institucioneve dhe liderëve të Kosovës që prioritet në këtë periudhë t’i jepet betejës me koronavirusin, duke respektuar dispozitat e Kushtetutës dhe kompetencat që iu sigurohen atyre me të. Kjo thirrje është bërë në deklaratën e përbashket e ambasadorëve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë ...

Më shumë...

Selim Pacolli: 21 vite më parë u dha urdhri për parandalimin e një Srebrenice të dytë, të një Aushvici të dytë

Selim Pacolli: 21 vite më parë u dha urdhri për parandalimin e një Srebrenice të dytë, të një Aushvici të dytë

Nën-kryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli ka thënë se 21 vite më parë u dha urdhri për parandalimin e një Srebrenice të dytë, të një Aushvici të dytë që tanimë po ndodhte në Kosovë, por në përmasa të shpërndara, ku vriteshin civil të pambrojtur, digjeshin nëpër shtëpi dhe shkritore ...

Më shumë...

Ambasadorja finlandeze, Pia Stjernvall, kërkon bashkim të politikanëve për të luftuar koronavirusin e jo njëri-tjetrin

Ambasadorja finlandeze, Pia Stjernvall, kërkon bashkim të politikanëve për të luftuar koronavirusin e jo njëri-tjetrin

Të gjitha vendet e botës janë duke luftuar kundër pandemisë së koronavirusit, e cila deri më tash u ka marrë jetën mijëra personave. Me të është duke u përballur Kosova, e nga partitë politike dhe krerët politikë po kërkohet bashkim në këtë periudhë, duke pasur parasysh se tashmë koalicioni qeverisës ...

Më shumë...