mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Institucionet / Përkujtohen dëshmorët Xhafer Avdullahi dhe Zenë Veseli

Përkujtohen dëshmorët Xhafer Avdullahi dhe Zenë Veseli

Me homazhe pran varreve të dëshmorëve të fshatit Açarevë, nga drejtorët e Komunës së Skenderajt, familjarët, bashkëluftëtarët, asamblistët dhe përfaqësuesit e Shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë përkujtuar Xhafer Avdullahi dhe Zenë Veseli, në 20 – vjetorin e rënies së tyre në altarin e lirisë.

Me këtë rast është vlerësuar lartë sakrifica e dëshmorëve të kombit, të cilët kontribuuan në luftën e lavdishme të UÇK-së, për çlirim dhe pavarësim të vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Fillojnë punimet në rregullimin e rrugës bujqësore në fshatin Vërban të Vitisë

Në fshatin Vërban të Vitisë, kanë filluar punimet në rregullimin e rrugës bujqësore që lidhë ...