leoni

14 Qershori- Dita e Çlirimit të Rahovecit

Në kuadër të manifestimeve kulturore për nder të 14 Qershorit – Ditës së Çlirimit të Rahovecit, në kujtim dhe nderim të sakrificës sublime për lirinë e atdheut, kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi së bashku me Ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Shkëlqesinë e Tij, z. Petrit Malaj dhe me bashkëpunëtorë, bënë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Rahovec, ku prehen djemtë më të zotë të këtij populli.

Lavdi dëshmorëve që i përjetësuan emrat e tyre në histori!

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Ramosaj ka pritur në takim drejtoreshën e Aktivitetit të USAID-it “Qeverisja e Pronës”, znj. Jennifer Ober

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, ka pritur në takim drejtoreshën e Aktivitetit të …