Belinda viziton kryetarin e Deçanit z.Selmanaj

Të martën kryetari i komunës së Deçani z.Rasim Selmanaj  ka pritur në një takim këngëtaren Deçanase, Belinda Iberhysaj bashkë më babain e saj, Luanin.

Belinda, në audicionet e fshehta të programit për talentet muzikore “The Voice” në Belgjikë, ishte paraqitur duke impresionuar jurinë me performancën e saj, duke bërë kështu që anëtarët e jurisë t’i kthejnë karriget për të, që në sekondat e para.

Iberhysaj atje këndoi “Ho Hey” të “The Lumineers” dhe në fund zgjodhi që të jetë në ekipin e këngëtarit amerikan, Beverly Jo Scott.

“The Voice” është program i cili mëton të zbulojë zërat më të bukur dhe më të fuqishëm çdo vit, duke u organizuar në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe Shqipërinë.

Me këtë rast kryetari Selmanaj, Blindës i dëshiroi suksese në rrugëtimin e sajë dhe e ftoi që të jetë pjesë e koncertit i cili do të mbahet më 06 Gusht 2016 në Deçan.

Kontrolloni gjithashtu

Në Deçan, filloi nata e parë e Festivalit Gjithëkombëtar të Folklorit “Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen”

Në Deçan, filloi nata e parë e Festivalit Gjithëkombëtar të Folklorit “Eshkë e ndezur mbi …