Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Institucionet / Deri më 30 qershor afati i aplikimit për Subvencione

Deri më 30 qershor afati i aplikimit për Subvencione

Njoftohen të gjithë fermerët nga Komuna e Junikut se afati i fundit për aplikim për Subvencione është 30 Qershor 2019, andaj këshillohen të gjithë aplikuesit që gjatë dy ditëve të ardhshme të përgadisin dhe dorëzojnë dokumentacionin për aplikim dhe duke pas paraqyesh fluksin e aplikuesve luten të gjithë aplikantët që të kryejnë obligimet me kohë.

Për këshillime fermerët mund të informohen në Drejtorin e Zhvillimit Ekonomik, thuhet ndër të tjera në njoftimin e Komunës së Junikut.

 

Kontrolloni gjithashtu

Takohen kryetarët e dy komunave, Deçanit dhe Plavës ,rruga Deçan-Plavë cilësohet te jetë projekt shekullorë dhe vepër jetësorë

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj me bashkëpunëtorë dhe zyrtar të Ministrisë së Infrastrukturës, ...