kek
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, po merr pjesë në Forumin e Crans Montana në Gjenevë të Zvicrrës
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, po merr pjesë në Forumin e Crans Montana në Gjenevë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, po merr pjesë në Forumin e Crans Montana në Gjenevë të Zvicrrës

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, po qëndron për vizitë zyrtare në Zvicërr. Ai po merr pjesë në Forumin e Crans Montana në Gjenevë, ku si panelist do të mbajë një fjalim në këtë forum, ku pastaj do të diskutohet për një reflektim global mbi mënyrat e nxitjes së bashkëpunimit ndërkombëtar për të përmbushur më së miri sfidat e Paqes, Zhvillimit dhe Stabilitetit. Në samitin botëror, i 30-të me radhë, tashme tradicional i Forumit Crans Montana po marrin pjesë më shumë se 100 burrështetas nga vendet e ndryshme botërore. Pjesëmarrës tjerë kryesor të panelit do të jenë Philippe Deuste-Blazu, zëvendës Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së, Borut Pohor, president i Sllovenisë, ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, si dhe ministra, kryeministra të vendeve të ndryshme nga mbar bota përfshirë edhe autoritetet nga Zvicra dhe SHBA-të si dhe përfaqësues të Organizatave ndërkombëtare nga OKB, BE, OSBE, pastaj biznesmen dhe ekspert botëror të fushave të ndryshme.

Kontrolloni gjithashtu

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri të enjtën në mesnatë janë rinumëruar 12% pas vendimit të PZAP-it

Alban Krasniqi: Anëtarët e Vetëvendosjes janë duke u kërcënuar dhe shantazhuar nga vëzhguesit në QNR

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, i është kundërpërgjigjur akuzave të Nismës Socialdemokrate, e cila ...