KEK
Fillimi / Institucionet / Ka përfunduar në Deçan Turneu mbarëkombëtar i Shahut

Ka përfunduar në Deçan Turneu mbarëkombëtar i Shahut

Ka përfunduar në Deçan Turneu mbarëkombëtar i Shahut, ku morën pjesë mbi 100 garues nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Mali i Zi! Është vlerësuar si Turneu më i madh i organizuar deri me tash në Kosovë! Në një konkurrencë të fortë vendin e parë e fitoj, Nderim Saraqi (kampion i Kosovës), vendi i dytë, Xhevat Suhogrlla( nënkampion i Kosovës),vendi i tretë, Bedri Sadiku mjeshtër ndërkombëtar, vendi i katërt, Llambi Pasku, mjeshtër ndërkombëtar dhe kampion i Shqipërisë dhe vendi i pestë, Ram Rama kandidat mjeshtër! Ky turnir vazhdon të jetë tradicional në nderim të 24 marsit- Betejës së Dukagjinit!

Kontrolloni gjithashtu

Në 48 orët e fundit në Malishevë, 5 të shëruar dhe 3 raste të reja me covid

Në 48 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, nga covid-19 janë shëruar ...