Kryetari Haliti në Izrael u prit nga kryetari i Jerusalemit dhe kryetari i Asociacionit të komunave Izraelite

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti në vizitën e tij në shtetin Izraelit ka vazhduar të takohet me delegacione të ndryshme të këtij vendi. Me këtë rast ai është takuar edhe me kryetarin e komunës së Jerusalemit z. Moshe Lion dhe kryetarin e Asociacionit të Komunave Izraelite. Gjithashtu kryetari Haliti i shoqëruar me një delegacion të AKK-së është pritur edhe nga presidenti i këtij shteti, Isaac Herzog. Përndryshe kryetari Haliti është duke marrë pjesë në Jerusalem në Konferencën ‘MuniWorld2022’ që pritet të shërbejë si një platformë për ndarjen e vizioneve, metodologjive dhe praktikave më të mira për promovimin e qëndrueshmërisë, fleksibilitetit dhe inovacionit komunal dhe global, që do t’u shërbejë komunave në mbarë botën.

May be an image of 3 people, people standing, suit, indoor and text that says 'JERU THE'

Kontrolloni gjithashtu

Renovohet shtëpia e nënës së dëshmorit Avni Buçaj, Mendehie Buçaj

Kryetari i komunës së Malishevës Ekrem Kastrati, ka njoftuar përmes një statusi në facebook se …