KEK
Fillimi / Institucionet / 17 raste të reja pozitive me COVID-19 në Ferizaj dhe 28 të shëruar

17 raste të reja pozitive me COVID-19 në Ferizaj dhe 28 të shëruar

Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19 në komunën e Ferizajt, bëhet e ditur se janë regjistruar edhe 17 raste të reja pozitive me këtë virus në Ferizaj që çon në 367 numrin e rasteve aktive dhe 28 të shëruar që çon në 4648 numrin e të shëruarve.

Shërim të shpejtë të infektuarve

#Mbanidistancën

#Vendosemaskën

Kontrolloni gjithashtu

KEK së shpejti edhe me impiante për trajtimin e të gjitha ujërave në TC-B

Në vazhdën e masave dhe aktiviteteve për zvogëlimin e ndikimit në mjedis të TC Kosova ...