KEK
Fillimi / Lajmet / Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje
Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje

Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka theksuar se për koalicione pas zgjedhore do të diskutojnë pas zgjedhjeve të 14 shkurtit. Ai nuk e përjashton mundësinë e ndonjë koalicioni paszgjedhorë as më Lëvizjen Vetëvendosje. Hoti tutje tha se për LDK-në është e rëndësishme çfarë do koalicioni që e bëjnë pas zgjedhje të bëhet mbi bazat e programit të tyre. Ai thotë se kjo parti nuk ka kandidat për kryetar të Kosovës. Hoti po ashtu ka kërkuar debat publik me kundërshtarët e tij. Hoti ka komentuar edhe vendimin e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për të garuar bashkë në zgjedhje. Ai tha se kjo e fundit e ka mbyllur të ardhmen e saj politike.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam falë atyre që kanë dhënë jetën për të

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam më sakrificën e atyre që e dhanë jetën për të

Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari, tha se e kemi amanet që ta ruajmë e ta ...