KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj-Stublla: Miqësia midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është shembull i fqinjësisë së mirë

Haradinaj-Stublla: Miqësia midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është shembull i fqinjësisë së mirë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se miqësia midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është shembull i fqinjësisë së mirë. Ajo ka theksuar se të dy shtetet janë vendosura për avancimin e përbashkët drejt së ardhmes euroatlantike të rajonit. “Në pritjen zyrtare të sotme për kryeministrin Hoti nga kryeministri Zaev, u rikonfirmua marrëdhënia e shkëlqyeshme mes dy vendeve dhe gatishmëria për të thelluar e fuqizuar atë përmes bashkëpunimit në interesat tona shtetërore”, ka shkruar Haradinaj-Stublla.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qytetarët e Mitrovicës u lanë anash nga kryetari i tyre i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Enver Hoxhaj: Mitrovica u la anash nga kryetari i saj i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në ...