MIT
Airport Adem Jashari
valamobile
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Kitaroviq: Si shkak i mos unitetit të vendeve të BE-së, Kosova padrejtësisht është vendi më i izoluar në Evropë
Kitaroviq: Si shkak i mos unitetit të vendeve të BE-së, Kosova padrejtësisht është vendi më i izoluar në Evropë

Kitaroviq: Si shkak i mos unitetit të vendeve të BE-së, Kosova padrejtësisht është vendi më i izoluar në Evropë

Kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, ka thënë se shteti i saj dëshiron liberalizim sa më të shpejtë për kosovarët. Këto komente ajo o ka bërë në konferencën për media pas përfundimit të Samitit të Brdo-Brijunit. “Mos uniteti i vendeve të BE-së, shteteve anëtare, pavarësisht prej frymës pozitive që ka qenë dhe bartësve të institucioneve të BE-së, ka ardhur në një situatë të tillë që Kosova padrejtësisht ende mbetët vendi më i izoluar në Evropë, dhe sinqerisht nuk kemi si lidership asnjë përgjigje për opinionin publik, për njerëzit në Kosovë, për qytetarët e saj,transmeton Gazeta Metro. Vazhdoj të theksoj shumë hapur që është një padrejtësi, tani është edhe diskriminim dhe një ndëshkim krejt i panevojshëm”, tha ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Më 29 maj përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në këtë autostradë

Më 29 maj 2019 përurohet rruga “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në Kaçanik

Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se më 29 maj të këtij viti autostrada ...