KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Kurti e emëron ushtrues detyre të Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës, Ibrahim Xhakën
Kryeministri Kurti e emëron ushtrues detyre të Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës, Ibrahim Xhakën

Kryeministri Kurti e emëron ushtrues detyre të Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës, Ibrahim Xhakën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka emëruar ushtrues detyre të Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës, Ibrahim Xhakën. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Dogana e Kosovës, ku kanë njoftuar për pranim dorëzimin e detyrës. Me këtë rast, ish drejtori i përgjithshëm, Bahri Berisha, i ka dorëzuar detyrën Ibrahim Xhakës i cili do ushtroj detyrën e drejtorit deri në një vendim tjetër. “Sot në drejtorinë e Doganës është bërë pranim dorëzimi i detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm nga zt. Bahri Berisha tek zt. Ibrahim Xhaka i emëruar nga kryeministri si ushtrues detyre i Drejtorit të përgjithshëm”, thuhet në njoftimin e Doganës.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...