Limak Kosovo
Fillimi / Institucionet / Kryetari Jashari, në 21 vjetorin e rënies heroike ka kujtuar dëshmorët e Lirisë, Rasim Kiçina e Ragip Halilaj

Kryetari Jashari, në 21 vjetorin e rënies heroike ka kujtuar dëshmorët e Lirisë, Rasim Kiçina e Ragip Halilaj

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, me nderime të larta në 21 vjetorin e rënies heroike ka kujtuar dëshmorët e Lirisë, Rasim Kiçina e Ragip Halilaj. Heroizmi i dëshmorëve duhet të na shërbejë shembull e motiv në rrugëtimin tonë për të fuqizuar shtetin e Kosovës. Sot kujtojmë po ashtu dëshmorin Fatmir Sahiti, në 22 vjetorin e rënies heroike për Liri dhe Pavarësi të vendit.

Lavdi dëshmorëve të Lirisë! Ka thënë kryetari Jashari.

Foto nga arkiva

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Ramosaj, priti në takim Ministrin e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë Ramë Likaj

Në kuadër të vizitave në të gjitha qytetet e Kosovës, Ministri i Arsimit Shkencës dhe ...