Fillimi / Institucionet / KV Partizani fitues i turneut “Kupa Adem Jashari”

KV Partizani fitues i turneut “Kupa Adem Jashari”

Në finale të turneut, Klubi i volejbollit Partizani ka mundur Klubin e volejbollit Drenica R&Rukolli dhe është shpallur fitues i edicionit të 16-të kësaj ngjarjeje të rëndësishme sportive.

Fituesve u janë ndarë medalje dhe kupa sportive nga organizatorët, nga përfaqësuesit e Federatës së Volejbollit të Kosovës dhe Komunës së Skenderajt.

Me prezencën e tyre, turneun e kanë nderuar edhe Kryetari i Kërçovës Fatmir Dehari dhe nënkryetari i komunës së Skenderajt Fadil Nura.

Edicioni i 16-të i turneut edhe këtë vit është mbajtur për dy ditë radhazi në Skenderaj dhe në të kanë marrë pjesë: KV Partizani, KV Shutova, KV Prishtina Voley dhe KV Drenica R&Rukolli.

Kontrolloni gjithashtu

Islamic Relief Kosova ndihmon familjet me nevojë të Komunës së Hanit të Elezit

121 pako me nga 7 kg mish është kontributi humanitarë i radhës i Islamic Relief ...