kek
Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabetha e Dytë e nënshkruan projektligjin për dalje nga BE
Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabetha e Dytë e nënshkruan projektligjin për dalje nga BE

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabetha e Dytë e nënshkruan projektligjin për dalje nga BE

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabetha e Dytë, e ka nënshkruar projektligjin e parlamentit britanik për dalje nga Bashkimi Evropian. Afati për dalje i caktuar nga BE-ja, pas shumë vonesave, është data 31 janar dhe tani nuk ka më vonesa. Ligji është i përgatitur nga kryeministri Boris Johnson, i cili fitoi me një shumicë të madhe zgjedhjet e dhjetorit. Kjo edhe për shkak të qëndrimit të tij të qartë për temën e Brexitit. Britania e Madhe do të braktisë Bashkimi Evropian me datën 31 janar, në orën 23:00. Pas kësaj do të fillojë periudha kalimtare, në të cilën Brukseli dhe Londra do të dakordohen për shumë çështje me rëndësi për të ardhmen.

Kontrolloni gjithashtu

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi...

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi…

Autoritetet shëndetësore në Vietnam raportojnë se të gjithë pacientët që rezultuan pozitivë me koronavirus në ...