MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Njoftime / Më 11 gusht 2019 në Gllogjan dhe Irzniq përkujtohen gjashtë dëshmorë të kombit
Më 11 gusht 2019 në Gllogjan dhe Irzniq përkujtohen gjashtë dëshmorë të kombit

Më 11 gusht 2019 në Gllogjan dhe Irzniq përkujtohen gjashtë dëshmorë të kombit

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Deçan informon invalidët dhe veteranët e luftës se të dielen më 11 gusht 2019, mbahen homazhe për dëshmorët e kombit. Në orën 10:30 -Kompleksi i Dëshmorëve në Irzniq për të gjithë Dëshmorët e këtij fshati. Në orën 11:00 në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan përkujtohen dëshmorët Halil Sejfijaj, Enver Halilaj, Orhan Halilaj, Arton Hasanaj, Naim Nimanaj,  Arben Ahmetaj. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e Dëshmorëve dhe luftën e drejt të UÇK-së!

Kontrolloni gjithashtu

Më 18 gusht 2019 në Merovë të Tetovës shpaloset pllaka përkujtimore për dëshmorin Shaban Zenuni – Komandant “Hoxhë Merova”

Më 18 gusht 2019 në Merovë të Tetovës shpaloset pllaka përkujtimore për dëshmorin Shaban Zenuni – Komandant “Hoxhë Merova”

Njoftohen familjarët e dëshmorëve, veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, qytetarët dhe bashkëluftëtarët e ...