mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Mediet në Serbi pretendojnë se kryetari amerikan D. Trump deri në fund të vitit të qëndrojë për një vizitë në Serbi
Donald Trump

Mediet në Serbi pretendojnë se kryetari amerikan D. Trump deri në fund të vitit të qëndrojë për një vizitë në Serbi

Nuk është e sigurt, por nuk është e pamundur që presidenti i SHBA-së Donald Trump deri në fund të vitit të qëndrojë për vizitë në Serbi, shkruan sot gazeta e Beogradit “blic”. Sipas këtij mediumi, arritja e marrëveshjes ndërmjet Serbisë e Kosovës do të ishte fitore edhe për Trumpin. Pas letrës që presidenti serb Aleksandar Vuçiq ia dërgoi presidentit amerikan Donald Trump, foli ambasadori i SHBA-së në Beograd Kyle Scott, i cili tha se Trump do të dëshironte ta vizitonte Serbinë. “Mendoj se këtu do ta kishte mjaft bukur. Unë do ta përshëndesja një gjë të tillë”, ka thënë Scott duke shfaqur mendimin se marrëveshja ndërmjet Serbisë e Kosovës do të duhej të arrihej ndërmjet dy vendeve e j o me ndërhyrje të jashtme as nga BE-ja, as nga SHBA- ja dhe as nga Rusia.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...