Nagavci: Me heqjen dorë për një vit të anëtarësimit në organizata ndërkombëtare vetëm sa e ka shpërblyer dyfish Serbinë

Nagavci: VV nuk i zë besë kryeministrit Hotit kur thotë se s’do ta hapë temën e Asociacionit të Komunave Serbe

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci ka thënë se subjekti politik që ajo i takon nuk i zë besë kryeministrit, Avdullah Hoti kur thotë se nuk do të hapë temën e Asociacionit të Komunave Serbe në dialogun me Serbinë. Ajo ka theksuar më tutje se tema e se tema e themelimit të Asociacionit të Komunave Serbe, duhet të jetë e mbyllur për Kosovën, teksa shprehet edhe shqetësuese për deklaratat se në vend ka pasur pajtueshmëri për implementim të tij. “E para punës zotëri Hoti nuk është një njeri që nuk i ka ndryshuar qëndrimet e tij. Kemi parë jo nga muaji në muaj, por nga dita në ditë ndryshim të deklaratave. Çfarë thotë sot nuk e thotë nesër dhe kjo nuk është një gjë e mirë, ka theksuar mes tjerash anëtarja e kryesisë së vetëvendosjes, Arbërie Nagavci.

Kontrolloni gjithashtu

KFOR-i ka bërë të ditur se ndodhen në Banjskë dhe se janë të gatshëm të përgjigjen nëse shfaqet nevoja

KFOR-i ka bërë të ditur se janë në gjendje gatishmërie dhe të gatshëm për të …