KEK
Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shpejtim Hazrolli
Fatmir Limaj e ngushëllon familjen Hazrolli, Shpejtimi ishte luftëtar i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovësi Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shpejtim Hazrolli

Ndahet nga jeta ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shpejtim Hazrolli

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë Hoti, Vesel Krasniqi, ka bërë të ditur se sot ka ndërruar jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Shpejtim Hazrolli. “I trishtë lajmi për vdekjen e parakohshme të bashkluftëtarit, bashkvendasit dhe shokut tonë, Shpejtim Hazrolli. Komandant Shpejtimi rrjedhë nga një familje atdhetare, ishte Komandant i UÇK-së, u shqua me trimërinë e tij dhe veprimtarin e tij për çështjen kombëtare. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Hazrolli, bashkluftëtarëve, miqëve dhe gjithë atyre që e kanë njohur Shpejtimin”, ka shkruar ai.

Ndahet nga jeta ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shpejtim Hazrolli

Kontrolloni gjithashtu

Ndërron jetë aksidentalisht veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Osman Seferaj nga Gjinoci i Therandës

Ndërron jetë aksidentalisht veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Osman Seferaj nga Gjinoci i Therandës

Sot ka ndërruar jetë në një aksident veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ...