MIT KS
Fillimi / Institucionet / Ndërpritet seanca e gjashtë e Kuvendit Komunal, opozita braktisi mbledhjen

Ndërpritet seanca e gjashtë e Kuvendit Komunal, opozita braktisi mbledhjen

Mbledhja e gjashtë e Kuvendit Komunal të Vitisë, është ndërprerë nga kryesuesi i Kuvendit Naim Pira, pasi këtë seancë e kanë braktisur këshilltarët e opozitës. Shkak për braktisjen e kësaj seance ishin mospajtimet e pozitës dhe opozitës rreth Kornizës Afatmesme Buxhetore 2020-2021. Pas hedhjes në votim të propozimit nga opozita që kjo pikë të shtyhet për një seancë tjetër, e ku me vota u vendos që kjo pikë të shqyrtohet në po këtë mbledhje, asambleistët e opozitës lëshuan mbledhjen në shenjë pakënaqësie. Kuvendi pritet ti vazhdoj punimet, kur kryesuesi Pira të thërras sërish mbledhjen.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Latifi ka kujtuar 21 vjetorin e rënies së 16 Dëshmorëve te Batalionit Gardist “Shkëlzen Haradinaj”

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi përmes një shkrimi të tij në facebook ka ...